Gazetari Blendi Fevziu, ka bërë publike pamjet teksa hap dosjen e sigurimit të shtetit për Ibrahim Rugovn. Ai tha pak ditë më parë se pranë Autoritetit të Dosjeve gjendej dosje për ish-presidentin e Kosovës Ibrahim Rugova. Nisur nga kërkesat e shumta, Fevziu ka publikuar një video nga leximi që u ka bërë materialeve, të cilat datojnë që nga viti 1970.

‘Meqë shumë vetë më kanë pyetur. Kjo është dosja që Sigurimi i Shtetit ka mbajtur për Ibrahim Rugovën që në vitin 1970. Gjendet e deklasifikuar në Autoritetin e Dosjeve.’- shkruan Fevziu në Instagram.

Advertisements

“Të të vras aty apo atë”? Çfarë thotë nëna e Florit për vrasjen e të birit: Sokol Sanxhaktari e mbante ushtar djalin tim, i thoshte ik rrif këtë
Yuri Kim deklaroi se SPAK po kërcënohet, reagon Spartak Braho dhe i bën thirrje ambasadores: Këta të vrasin! Prokurorët janë të trembur, duhet të flasë me emra konkret
“Të merret të futet brenda”, nuk përmbahet Spartak Braho: Rama ka kërcënuar…

Ai shprehet: Unë nuk e di se do na dalë ndonjë në Kosovë dhe do na marrë në qafë, këto janë emrat e personave që e kanë informuar.

Advertisements

Në fund ai thotë: O bo bo e hoqa se doli emri i bashkëpuntorit.