Një aksident i rëndë është shënuar pasditen e sotme në aksin Lezhë-Milot, ku një maune ka përplasur një këmbësor.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se 75 vjeçari i cili ishte duke kaluar kryqëzimin e Talës është përplasur nga automjeti.

Advertisements

Menjëherë ai është nisur drejt spitalin në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërkohë policia ndodhet në vendin en gjarjes dhe po punon për zbardhjen e aksidentit.