Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë të shkallës Rihter është shënuar mëngjesin e sotëm në ishullin e Kretës.

Advertisements

Mediat greke raportojnë se epiqendra ishte 44 kilometra në jug të Kassos dhe thellësia ishte 11.9 kilometra.

Advertisements

Javët e fundit Greqia po lëkundjet vazhdimisht nga tërmeti,

kryesisht në ishujt e saj, por për fat të mirë pa shkaktuar dëme.

Advertisements

Artikulli paraprak“Më kanë vrarë fëmijën tim”/ Vëllezërit përballen në gjyq, Fatmiri “shpërthen” në lot
Artikulli tjetërÇfarë po planifikon Putini? Presidenti Zelensky del me paralajmërimin e frikshëm