Shumë artistë shqiptarë kanë arritur të mbledhin të ardhura të majme flaë koncerteve që është edhe burimi kryesor për ta.

Megjithatë shifrat mund të jenë shumë më të larta seç pandehet rëndom dhe këtë e ka treguar këngëtarja Albërie Hadërgjonaj.

Advertisements

E ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, Albëria tha:

Advertisements

“Ka artistë që paguhen shumë, por daljet e tyre janë edhe pak më të rralla. Pagesat nuk janë njëlloj. Ato variojnë nga 5, 10, 15 deri në 20 mijë euro. Por varion edhe nga vendet. Europa është pak më e lirë, sepse është më afër. Londra ka çmim tjetër, edhe Australia po ashtu”./gotanews

Advertisements

Artikulli paraprakBora dhe Donaldi pranojnë rikthimin bashkë me këto pamje (VIDEO)
Artikulli tjetërÇfarë thonë ekspertët? Zbulohet misteri i “Portës së UFO-ve në Mars”