Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e pamjeve nga projekti i Muzeut Hebraik në Vlorë.

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Muzeve, Rama njofton se hyrja në të gjithë Muzetë dhe Parqet Arkeologjike sot është falas.

Advertisements

“MIRËMËNGJES

Advertisements

dhe me projektin e Muzeut Hebraik në Vlorë, institucioni më i ri i kujtesës, që bashkon histori kombesh, mbijetesën dhe besën, ju uroj një ditë të mbarë

*Sot, në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Muzeve, hyrja në të gjithë Muzetë dhe Parqet Arkeologjike është falas”, shkruan Rama.

Advertisements

Artikulli paraprakZYRTARE/ Merret vendimi për ish-ministrin Lefter Koka
Artikulli tjetër“Skuth anonim”/ Degradon keq sherri, Ardit Çuni dhe Robert Aliaj marrin vendimin e papritur