Sherri mes gjashtë personave brenda lavazhit mëngjesin e sotëm në Bulqizë ka nisur për motive të dobëta. Ngjarja ndodhi ditën e sotme në lagjen ‘Gjeologu’ ku disa persona nga janë konfliktuar me pronarin e një lavazhi vetëm 50 metra larg policisë.

Në spital janë paraqitur dy persona me fraktura të ndryshme ku njëri nga këto ishte pronari i lavazhit Erblin Tançi. Ndërsa i plagosur është nisur në drejtim të spitalit të Peshkopisë për një mjekim më të specializuar, pasi në Bulqizë mungojnë mjekët specialist.

Advertisements

Gjashtë të rinj u përfshinë mëngjesin e sotëm në konflikt me njëri-tjetrin. Dy prej autorëve u vunë në pranga dhe do të akuzohen për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” , kryer në bashkëpunim si dhe janë shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e D. Ç, 29 vjeç; S. C.,26 vjeç, të cilët pas mbërritjes së shërbimeve të policisë në vendin e ngjarjes kanë arritur të largohen.

Artikulli paraprak“Kërcënon se do të vrasë veten”/ Ngjarja e rëndë, telefonata e gazetares ngre në këmbë Policinë e Shtetit
Artikulli tjetërU përfshi në një konflikt në kryeqytet, shpallet në kërkim aktori shqiptar!