Miliona njerëz mund të vënë veten në rrezik duke gatuar gabim orizin, paralajmërojnë shkencëtarët.

Zierja dhe konsumimi në çast i orizit, mund të jetë i pamjaftueshëm në parandalimin e ekspozimit ndaj gjurmëve të arsenikut helmues, i cili ndot orizin teksa rritet si rezultat i toksinave industriale dhe pesticideve.

Advertisements

Andy Meharg, profesor i shkencave biologjike në Universitetin Queens Belfast, testoi tri mënyra për të gatuar orizin dhe do të shikonte nëse nivelet e arsenikut do të ndryshonin.

Advertisements

Mënyra më e sigurt e gatimit të orizit është që ta lini gjatës natës në ujë.

Më pas ia hiqni ujin e ndenjur dhe e zieni në tenxhere me ujë të pastër.

Advertisements

Artikulli paraprakDafina Zeqiri nxjerr pamjet, bën tatauazh në mes të gjoksit (FOTO)
Artikulli tjetërMë në fund! Italia njeh pensionet, ja kush përfiton dhe si bëhet llogaritja (Video)