Ermal Fejzullahu ka folur për temën e bullizmit në emisionin ‘’Barber Shok’’ ku ishte i ftuar së fundmi.

Këngëtari i njohur i shumë hiteve në estradë, ka rrëfyer për rritjen e tij profesionale si dhe sfidat që e kanë përcjell gjatë jetës.

Advertisements

Me gjithë dashurinë që ka ndaj basketbollit, Fejzullahu tha se vet është marrë shumë pak me sport dhe shkas për këtë ka qenë edhe mbipesha.

I pyetur nga moderatori Fis Juniku se nëse është bullizuar gjatë jetës, Ermali e pohoi një gjë të tillë duke thënë se është përballur me një fenomen të tillë gjatë jetës.

Advertisements

“Ka shumë njerëz që i njoh, të cilët bullizmi ka lënë shumë me komplesek, sepse këtu fatekqëssiht nganjëherë s’mund të kesh edhe lirinë e të shprehurit sepse të gjykojnë, por nuk është mirë t’i bullizosh njerëzit sepse shumë njerëz në krejt botën që kanë ngelur kështu si unë trashulluq, kam vlerat e mia, kam artin tim, talentin tim që dikush tjetër ndoshta s’e ka. Nuk bën t’i gjykosh njerëzit në pamje shtoi ai”, theksoi Fejzullahu.

Ermali tha se mesazhi që do t’i jepte çdokujt që po përballet me bullizëm, do të ishte thjeshtë “Mos ta ndjen”.

Advertisements

Artikulli paraprakTë shtëna me armë te lokali i Noizy-t, zbulohen detaje nga konflikti ku mbeti i plagosur një person!
Artikulli tjetërNdërhyrjet nuk janë më në trend, ja alternativa tjetër që njerëzit po zgjedhin për ndryshimim e formës së hundës!