Foto/ Kot thonë që ‘rrufeja nuk bie në hale’, nuk do ta besoni çfarë ka ndodhur

Stuhi të tmerrshme dhe madje një seri tornadosh goditën Oklahomën në SHBA dje në mbrëmje, duke shkaktuar dëme të mëdha materiale.

Advertisements

Por e habitshme ajo që ndodhi në qytetin Okmulgee (në jug të Tulsa), ku gjatë një stuhie të fortë një rrufe depërtoi brenda një ndërtese dhe udhëtoi nëpër banjë, duke shkatërruar totalisht bidenë.

Advertisements

Një tornado e madhe goditi qytetin Seminole dhe një tjetër tornado goditi qytetin Lockett të Teksasit, pranë kufirit me Oklahoma.

Okmulgee, Oklahoma fire crews say they had a bizarre lightning strike call at the Oxford Apartments overnight. They say lightning came through the vent in the roof and struck the toilet, shattering it. Photos from @brookegrif_tv. #okwx pic.twitter.com/sLP83ccXAo

— Weathercaster Johnny Caudle (@wxcaudle) May 5, 2022