Nata finale ofroi për shikuesit e Eurovision 2022 edhe lidhjen direkte me kryeqytetet e vendeve pjesëmarrëse në festivalin e muzikës.

Andri Xhahu ishte imazhi i përzgjedhur nga Televizioni Publik Shqiptar, i cili ishte në një lidhje të drejtpërdrejtë nga sheshi “Nënë Tereza” për të prezantuar pikët që vendi ynë i dha konkurentëve në Eurosong.

Advertisements

Italia këtë herë mori 12 Pikë nga vendi ynë.

Artikulli paraprakEmocionuese, gjithë publiku në këmbë! Surprizë e bukur, kush e fitoi Eurovizionin
Artikulli tjetërNuk e dinim! Robert Berisha prezanton vajzën tjetër veç Renesë, dhe sa shumë qenka rritur!