‘Babi më përdh*noi në stallë’, zbulohen detaje tronditëse nga abuzimi s*ksual

Detajet e rastit të abuzimit seksual të një 12-vjeçareje nga babai i saj në Follorinë trondisin.

Advertisements

Sipas medieve greke i ati 35 vjeç , që punonte çoban përdhunonte të bijën 2 deri në tre herë në javë, me rastin e parë që gjete mundësinë kur ata ishin vetëm të dy, madje edhe në stallë.

Advertisements

Rasti i përdhunimit të së miturës u zbulua nga psikologia e shkollës e cila pas një seance me të kuptoi se diçka nuk po shkonte mirë.

E mitura është në klasë të shtatë.

“Duhet t’i themi bravo këtij fëmije që pati guximin të thoshte atë që tha, rrëfeu dhe”u hap me ne” , theksoi mësuesja e së miturës.

Kujtojmë se babai i të miturës ndodhet nën r në spitalin e Follorinës, pasi sapo është bërë publik rasti, dyshohet se ka tentuar vetëvrasjen.

E mituri, i cili po monitorohet nga psikologu i fëmijëve, është larguar nga ambienti familjar dhe ndodhet në një institucion social nga shteti