Ronela Hajata nuk arrin te kaloje ne finalen e Eurovision. Këtë të martë Eurovisioni u rikthye në ekranet tona me gjysmëfinalen e parë. Shqipëria, me këngëtaren Ronela Hajati hapi këtë natë të parë gjysmë finalen.

Me energjinë e saj, potencën vokale dhe ritmet e këngës ‘Sekret’, Ronela Hajati ndez skenën. Por kjo nuk ishte e mjaftueshme qe ajo te merrte votat e publikut per te shkuar ne finale.

Advertisements

Duartrokitjet e publikut në sallë ishin të shumta, megjithate ato nuk ndikuan per te shtusr votat per kengen shqiptare.