Gazetari, Mustafa Nano, ka befasuar shikuesit teksa është shprehur se është e tmerrshme që ish-kryeministri Sali Berisha ka fjetur gjithë jetën me të njëjtën grua.

Komentet Nano i bëri në emisionin Kojshia Show, ku ishte i ftuar.

Advertisements

Sa vite kanë bashkë çifti Berisha?

Kujtojmë që me 5 korrik, 50 vite më parë, ata u kurorëzuan në martesë. Data 5 korrik shënon edhe ditën e lindjes së Liri Berishës. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha e quan këtë ditë “Jubileu i Artë”.

Advertisements

Në dedikimin e tij, Berisha e quan bashkëshorten “mbeshtetje e jashtezakonshme dhe eleksiri i vertet i jetes tone”.

POSTIMI I PLOTE: Sot Jubileu i Arte! 50 vjetori i marteses tone dhe ditelindja e Lilit! Miq, 5 korriku eshte per ne dite festash shume te vecanta. Por e sotmja eshte me e vecante per ne. Bashke me ditelindjen e Lilit ne sot festojme edhe 50 vjetorin e marteses.

Ne jubileun e ketij udhetimi te perbashket 50 vjecar, mirenjohja e pakufishme e imja dhe dhe e femijeve eshte per Lilin, e cila me dashurine, perkushtimin, miresite, sakrificat e saj ka qene dhe mbeshtetje e jashtezakonshme dhe eleksiri i vertet i jetes tone. Nje urim te perzemert dhe mirenjohje te thelle per ju miqte tane kudo qe jeni qe me miqesine tuaj i keni dhene jetes tone dimensionin me njerezor, me fisnik, me social te saj. Gezuar Lili se bashku me deshiren e Zotit edhe dekada te tjera!