Prezantuesja e podkastit të BBC-së, që vuan nga kanceri, Deborah James thotë se ajo është shumë e prekur pas mbledhjes së fondeve që arritën në më shumë se 700,000 £ në më pak se 24 orë.

40 vjeçarja, e cila ka fituar adhurimin e të gjithëve me podkastin e saj të BBC 5 Live ‘You, Me and the Big C’, tha se ishte ‘tërësisht e mahnitur’ nga bujaria e atyre që kishin mbështetur përpjekjen për mbledhjen e fondeve. .

Advertisements

Nëna e dy fëmijëve, e cila vuan nga kanceri në zorrë që kur u diagnostikua në dhjetor 2016, njoftoi dje “Fondin Bowelbabe” për Kërkimin e Kancerit, zbuloi gjithashtu se po transferohej në shtëpi pas ndërhyrjeve në spital.

Ajo ndau një postim emocionues në Instagram dje duke thënë “askush nuk e di se sa kohë i ka mbetur” dhe shkruante: “Mesazhi që nuk doja ta shkruaja kurrë. Ne kemi provuar gjithçka, por trupi im thjesht nuk po vepron.

Advertisements

“Pas trajtimeve në spital tani jam zhvendosur në shtëpi, me familjen time të pabesueshme dhe fokusi është të sigurohem që të mos kem dhimbje dhe të kaloj kohë me ta”.

Por sot, në një postim të ri duke festuar përpjekjet e atyre që mbështetën mbledhjen e fondeve, e cila që nga ora 8 e mëngjesit të së martës ishte më shumë se 770,000 £, ajo shkroi: “Unë kurrë në ëndrrat e mia më të çmendura nuk kam menduar se do të zgjoheshim me këtë total. 24 orë më vonë. Unë në fakt po qaj!

Në një postim tjetër në lidhje me faqen GoFundMe, ajo shtoi: ‘Jam i mahnitur nga bujaria juaj gjatë 12 orëve të fundit!

“Të mendosh se ke mbledhur mbi 600,000 £ për kërkime jetësore, thjesht më mbush me kaq shumë dashuri. Ju jeni njerëzit më të sjellshëm që unë njoh. Faleminderit.’

Postimet e saj të fundit në mediat sociale vijnë pas mesazhit të saj tronditës ‘lamtumire’.

Nderim i madh vjen për nënën e dy fëmijëve dje, me fansat dhe kolegët që festuan punën e saj duke rritur ndërgjegjësimin për kancerin e zorrëve.DailyMail