Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision, Ronela Hajati ka dhënë performancën e saj përfundimtare para jurisë së festivalit. Një natë para performancës së gjysmëfinales, Ronela dhe përfaqësues së shteteve të tjera dhanë një performancë mjaft të rëndësishme atë para jurive, të cilët kanë rol të madh për rrugëtimin e përfaqësuesve në finale.

Ndodh për herë të parë! Universiteti i Harvardit jep lajmin fantastik për Shqipërinë
Përplasi çiftin dhe beben e tyre/ Sulejmani del në gjyq, habit me deklaratën dhe tregon për çfarë e përdorte drogën. Zbardhen të gjitha lëvizjet e autorit
Avokati i njohur ngre alarmin dhe tregon skandalin që po ndodh në Vlorë. Publikon pamjet e rënda

Advertisements

“E tmerrshme”/ Ronela Hajati jep performancën finale para

Ashtu siç kishte deklaruar vetë Ronela Hajati pak ditë më parë, koreografia e performancës nuk kishte ndryshuar.

Advertisements

Këngëtari Ardit Çuni shkroi në Instagram se Ronela ia doli me sukses në këtë performancë të rëndësishme për rrugëtimin e saj.

Në lidhje me performancën e këngëtares ka reaguar edhe Rozana Radi, nëpërmjet një postimi në Instastory. Radi shkruan se efektet speciale dhe ndriçimi në performancën e Ronelës mungonin duke i cilësuar planet televizive “të tmerrshme.”