Mund të cilësohet si çifti i vitit i show-bizz-it shqiptar.

Historia e dashurisë dhe e ndarjes së Donald Veshajt me Beatrix Ramosajn vazhdon të komentohet e të komentohet në media e rrjete.

Advertisements

Më në fund këngëtarja ka folur për herë të parë për ndarjen nga aktori Donald Veshaj ndonëse në mënyrë jo të drejtpërdrejtë teksa ka realizuar një intervistë virtuale me ndjekësit e saj në Instagram.

Beatrixi ka shkruar se është e lumtur dhe mirënjohëse për shumë gjëra edhe pse disa i kanë dhënë një ndjenjë jo të që nuk e kanë lënë të qetë.

Advertisements

“Por kjo nuk më ndalon të eci para”, ka shkruar Beatrix.

Një nga fansat e ka pyetur për mësimin më të madh që ka marrë nga ky vit. Me përgjigjen e saj, këngëtarja ka lënë të kuptohet se është penduar për atë që krijoi me Donaldin.

“Mësimi më i madh që mora këtë vit është të mos kërkoj asgjë: biseda, miqësi, lidhje, vëmendje apo dashuri. Nuk ia vlen të luftosh për çdo gjë që bëhet me detyrim. Lëri gjërat të rrjedhin vetë, ajo që ka për të ndodhur do të ndodhë,” ka shkruar Beatrixi. Një tjetër e ka pyetur Beatrixin se çfarë e motivon më shumë këto kohë referuar ndarjes dhe ajo thotë se ka gjetur forcë tek njerëzit që do dhe e duan.

“Gjej forcë dhe motivim te njerëzit që dua dhe më duan e mbrojnë. Doja të falenderoja gjithë fansat që më duan, dëgjojnë këngët e mia, më shpërndajnë postimet dhe çdo gjë tjetër. Nuk mund të kërkoja për fansa më të mirë. Më motivoni dhe ju dua çdo ditë e më shumë,” ka shkruar ajo.

A ka një mundësi rikthimi me Donaldin ose ish-at? Kështu mund të përkthehet pyetja e një ndjekëseje që shkruan: “Na tregon pak si e mbyll portën? Thjesht e përplas apo e mbyll me çelës?”

Beatrixi u përgjigjë duke nënkuptuar se nuk ka rikthime. “Me çelës dhe e rrotulloj dy herë që të sigurohem që është mbyllur” ka shkruar këngëtarja.

Beatrix dhe Donald u ndan pas daljes së tyre nga shtëpia më e famshme në Shqipëri ” Big Brother VIP”.