Kompozitori i njohur shqiptar Limos Dizdari dhe njëkohësisht ish-deputeti i PS-s është në gjendje të rë ndë shëndetësore dhe po lu fton me vdek jen.

Report Tv kontaktoi bashkëshorten e kompozitorit, Adriana Dizdari, e cila pohoi se është i shtruar në spitalin e ‘Shefqet Ndroqi’, në Tiranë, pasi është sëmurë me mushkuritë.

Advertisements

Në lidhje me sëmu ndjen e artistit kanë reaguar edhe miqtë e të afërmit e tij në rrjetet sociale. Artisti Josif Papagjoni

në një postim të gjatë ku tregon shumë për mikun e tij që tashmë ndodhet në lu ftë me vd ekjen, duke zbuluar edh pse kompozitori nuk shkruante më këngë.

Advertisements

Ndërkohë edhe ish-deputeti Spartak Braho iu është bashkuar reagimeve pas lajmit se kompozitori i njohur po lu fton me vde kjen në spital. Braho e ka cilësuar tu rp dhe kr iminale brak tisjen që qeveria sipas tij i ka bërë kësaj figure të njohur.

Sakaq, drejtori i Kabinetit të Presidentit të Republikës Edmond Panariti do të zhvilloje një vizitë më mesditë në Sanatorium.