Një avion i nisur nga aeroporti i Rinasit është goditur nga rrufeja pak çaste pasi ishte ngritur në fluturim.

Lajmin e bën me dije gazetari nga Kosova, Venhar Isufi, i cili ka patur nipin në bordin e avionit gjatë incidentit. Ai shkruan se për fat të mirë avioni nuk ka pësuar dëme dhe ka arritur të kthehet sërish në pistë.

Advertisements

 

Advertisements