Një tjetër tërmet i fortë ka goditur mesditën e së dielës ishullin e Kretës. Forca e tërmetit ka qenë 4.3 ballë.

Advertisements

Nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Advertisements

Kujtojmë që prej disa muajsh Greqia dhe ishujt përreth kanë qenë nën goditjen e vazhdueshme të tërmeteve, por që fatmirësisht nuk kanë patur pasoja në njerëz.