Ka pasur disa raste kur reperat shqiptarë kanë kanë sharë dhe fyer njëri-tjetrin.

Së fundmi reperi Fero ka bërë disa deklarata të forta kundrejt reperëve Unikkatil dhe Mozzik, duke hapur kështu një kapitull ‘diss-esh’ me ta.

Advertisements

Në fillim, ai u tall me projektin e ri muzikor të Unikatilit, duke e publikuar në InstaStory dhe duke e quajtur me ironi reperin si “të skaduar”.

Fero i është referuar Unikkatilit si “picamen”, duke aluduar se reperi, i cili jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është punonjës në një piceri. Unikkatili iu është përgjigjur këtyre deklaratave përmes këngës së re, ku nuk ka kursyer ironinë.

Advertisements

Rreperi nga Gjilani vazhdoi edhe mbrëmjen e së premtes, kur publikoi një tjetër video për fansat e tij në InstaStory.

Ai me ironi u shpreh:

Jam rrugës duke shkuar në studio, për nja një orë e gjysmë mbërrij, edhe ju dikush që doni Unip*dhit me i qit tekst, dërgomani këtu ta fus në tekst.