Mbrëmjen e djeshme ndër të ftuarit e parë ishte këngëtarja kosovare, Filloreta Raçi. Fifi në këtë intervistë tregoi shumëçka. Në një moment gjatë bisedës, Donald Veshaj, bashkëprezantues i “Më Lër Të Flas” i lexoi Fifit disa mbiemra dhe për secilin nga ato këngëtarja duhej të thonte një emër.

Biseda:

Advertisements

Donaldi: Artist

Fifi: Flori Mumajesi

Advertisements

Donaldi: Se ksi

Fifi: Adisi

Donaldi: Mas htrues

Fifi: Romeo

Donaldi: Përfitues

Fifi: Kët ta them o plak. Përfitues, Arjola.

Donaldi: Kopjac

Fifi: I sa e bukur kjo. Butrint Imeri

Donaldi: Mik

Fifi: Klajdi Haruni

Donaldi: Prezantues

Fifi: A Kosovë a Shqipëri? Labi

Donaldi: Humorist

Fifi: Cekja

Donaldi: Kantautor

Fifi: Elgit Doda ose Alban Skënderaj

Pas gjithë këtyre emrave të cilësuar nga ish-banorja e Big Brother Vip me fjalën që sipas saj i përshtatej më shumë, ajo çka bëri përshtypje ishte deklarata për Donaldin. Kur ai e pyeti për duet, Fifi nuk hezitoi menjëherë të thonte emrin e aktorit. Kjo nxiti fansat të mendojnë që së shpejti midis tyre mund të kemi një bashkëpunim.

Ndër të tjera Donald Veshaj e mbylli këtë intervistë të shkurtër më termin “pabesi”. Ai i kërkoi Fifit të thonte një emër, ndërkohë që këngëtarja tregon se ka shumë emra. Por hezitoi të tregonte ndonjë konkret, duke u shprehur vetëm se janë gjysma e Big Brother Vip.