Moderatorja Arbana Osmani ka shpëndarë në Instastory foton e një mini seriali të transmetuar në Netfix,të quajtur “Inventing Anna”

Për ata që nuk e kanë parë,”Shpikja e Anës”(pëkthyer në shqip) tregon historinë e vërtetë dhe të pabesueshme të Sorokin,një 20-vjeçare e cila u paraqit si një trashgimtare e pasur Gjermane në qytetin e NewYork-ut me emrin Anna Delvey.

Advertisements

Ajo mashtroi me sukses miqtë dhe bankat e mëdha nga qindra mijëra dollarë përpara se të dënohej për vjedhje të madhe.

Por të rikthehemi në temën tonë.

Advertisements

Arbana në posterin e filmit ka shkruar:”Kjo më kujton një vajzë që kam njohur”

Me kë e ka ajo?

Advertisements

Nga ajo që kuptojmë është se edhe Arbana paska pasur një shoqe gënjeshtare dhe mashtruese e cila është hequr si dikush që nuk është.

Artikulli paraprakIku nga “Për’puthen”, habit Çiljeta: Mund të ribashkohem me ish-burrin nëse ai do
Artikulli tjetër‘Burri të sjellë lekët, unë të rr…’, befason Armina Mevlani: Jam tradicionale!