Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot rezultatet përfundimtare të Këshillimit Kombëtar, ku kanë dhënë opinionet e tyre 563.195 qytetarë.

Duke iu referuar pyetjes për legalizimin e kanabisit mjekësor, Rama deklaroi se Shqipëria do të legalizojë kanabisin për përdorim mjekësor, duke shtuar se 61% e qytetarëve kannë qenë pro kultivimit.

Advertisements

Pyetje: 61% e qytetarëve janë shprehur pro kultivimit të kanabisit mjekësor. Si do të proocedoni ju marrë parasysh dhe historikun që ka Shqipëria me kanabisin?

Rama: Ne do të procedojmë ashtu siç u shprehën qyterarët do të legalizojmë kanabisin për përdorim mjekësor. Do të hapim një front të ri punë dhe rritjeje ekonomike, përveçse edhe rritje në aspektin teknologjik. Çfarë qytetarët kanë thënë ajo do të bëhet, nuk diskutohet.

Advertisements

Artikulli paraprakÇantën e ka më të shtrenjtë se makina, partnerja e Ronaldos i sfidon të gjithë me luksin e saj
Artikulli tjetërPLAS KEQ mes politikaneve shqipatre! Ministrja Kushi sfidon Albana Vokshin: Jap dorëheqjen nëse ti…