Kryeministri Edi Rama prej ditës së djeshme ndodhet në Gjermani ku pritet që të zhvillojë një takim me kancelarin Olaf Scholz.

Rama pritet që sot të zhvillojë një sërë takimesh me zyrtarë në Berlin.

Advertisements

Rreth orës 15.20, Rama do të takohet me Frank-Walter Steinmeier, President Federal i Gjermanisë, ndërsa në orën 18:00 do të takohet me Scholz, ku do të mbajnë dhe një konferencë të përbashkët.

Agjenda e takimeve:

Advertisements

10.30 – Vizitë në ambientet e “Factory Berlin”

12.30 – Takim me znj. Franziska Giffey, kryetare e bashkisë së Berlinit

Advertisements

15.20 – Takim bilateral me z. Frank-Walter Steinmeier, President Federal i Gjermanisë

18.00 – Takim tete-a-tete me z. Olaf Scholz, Kancelar Federal i Gjermanisë

18.15 – Konferencë e përbashkët shtypi me z. Olaf Scholz, Kancelar Federal i Gjermanisë.

Artikulli paraprakKosova në rrezik? Analisti i njohur ngre alarmin: Vuçiç po udhëzohet nga Putin
Artikulli tjetërE PAPRITUR! Rama i del hapur kundër Erdoganit, rikthen “gylenistin” në kupolën e PS