Pedagogia Nora Malaj ka folur lidhur me rrugëtimin e karrierës së saj profesionale të nisur që nga mësimdhënia e deri në disa prej posteve më te larta politike.

Ndër të tjera, teksa foli për momente të ndryshme gjatë karrierës së saj, ajo veçoi edhe periudhën kur kishte ushtruar funksionin e zëvendësministres së Arsimit. Malaj zbuloi se i kishte thënë Lindita Nikollës, ministre asokohe, se kjo e fundit mund ë ishte presidente në të ardhmen.

Advertisements

Nora Malaj: Për hir të së vërtetës, unë kam qenë zëvendësministre në të dy qeveritë, edhe në kohën e Berishës edhe në kohën e Ramës. Në të dyja qeveritë kam punuar dhe me zotin Tafaj që ishte një ministër shumë i kujdesshëm edhe me Nikollën të cilës i kam thënë se do të vinte një moment që do të bëhet presidente e republikës. Dhe kam parandjenjën se ndoshta do të shkojmë se drejt asaj rruge sepse shkallët e karrierës po i ngjit në mënyrë shumë dinjitoze.

Artikulli paraprakDo përfshihet në politikë? Flor Binaj tregon ‘kurthin’ që i ngriti qeveria protestës
Artikulli tjetërKryemadhi publikon foton në krah të Metës, 28 vite më parë (Shihni transformimin e saj)