I ftuar në emisionin “Opinion”, kryeministri Edi Rama ka folur për legalizimin e kanabisit mjekësor.

Pjesë nga debati:

Advertisements

Blendi Fevziu: Nuk ka pasur kanabizim?

Advertisements

Edi Rama: Nuk ka. Ka pasur një fenomen që është luftuar, ishte një fenomen i amnistuar, mbi të cilin ishte vendosur një kapak varri. Ministria e Brendshme hoqi publikimin e komunikatave nga qarkullimi

Blendi Fevziu: Shikoje si është Artan Hoxha, gjysma me kanabis

Advertisements

Edi Rama: Nuk më impresionojnë mua këto pamje, i kam luftuar

Blendi Fevziu: S’kishte biznes pa një parcelë kanabisi

Edi Rama: Atëherë duhet të të marrim të të çojmë për fshehje të krimit

Blendi Fevziu: Me kënaqësi

Edi Rama: U hap lufta Fevziu, nxirrnim çdo ditë komunikata për rrënjë të gjetura, njerëzit e kapur.

Blendi Fevziu: Ma nxirrni pak BBC

Edi Rama: Unë po të them e kemi fituar luftën me kanabisin

Artikulli paraprakSi kurrë më parë! Fevziu kërkon përgjigje, Rama çohet papritur nga tavolina dhe…
Artikulli tjetërIku nga “Për’puthen”, habit Çiljeta: Mund të ribashkohem me ish-burrin nëse ai do