Gazetarja dhe drejtuesja e emisionit “Open”, Eni Vasili ka lajmëruar se transmetimet do të nisin së shpejti në ekranin e “News 24”.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shprehet se “po realizohet një super studio ekskluzive me të cilën do ju njoh së afërmi”.

Advertisements

“Kthimi në News eshtë një kthim në shtëpi aty ku programi u formësua dhe u bë një brand. Aty ju pres për beteja të reja”, shkruan Vasili.

Pak ditë më parë Eni Vasili ka firmosur një kontratë disavjeçare me këtë televizion.

Advertisements

POSTIMI I PLOTE I GAZETARES ENI VASILI NE INSTAGRAM

Emisioni Open në Top Chanel këtë të enjte nuk do te jete ne transmetim. Ashtu sic e lajmërova në një emision të regjistruar te henen e shkuar udhetimi ynë në Top mbërriti në stacion.4 vite më parë detyra që na u vu përpara ishte nje super sfidë, ajo e rikthimit të vëmendjes së publikut .Kjo sfidë bashkë me shumë të tjera që koha na vuri përpara, sot rezultojnë të jenë një sukses për të cilin e vlen të ndjehet i përmbushur kushdo që dha kontribut. Koha në Top për mua do jetë e paharrueshme edhe për një arsye personale.

Advertisements

Aty lindën vajzat e mia. Kaluam të treja 9 muaj te jashtëzakonshëm në studion e Open , nuk munguam asnje ditë në tryezën e debatit, qëndruam për 12 orë të ulura në një studio transmetimi ne zgjedhjet e prillit, e lamë studion vetëm dy javë përpara se krijesat e mia të embla te vinin në këtë botë e u riktheva në shtator në punë ndërsa ato ende nuk kishin bërë 40 ditë.

Sot kur e kthej kokën pas mund te ndjehem vec krenare për përkushtimin dhe sakrificën me të cilën cdo ditë e vesh pasionin tim për punën që bëj.

Ju perulem me zemër në dorë për tu falenderuar për besimin që më dhatë në këto vite.

Mbetet privilegji im më i madh të kem mundësine tu shërbej. Me Open do të shihemi shumë shpejt në News 24 ku po realizohet nje super studio ekskluzive me të cilën do ju njoh së afërmi. Kthimi në News eshtë një kthim në shtëpi aty ku programi u formësua dhe u bë një brand. Aty ju pres për beteja të reja. L??ve you all.

Artikulli paraprakPërmes këngës së Elvanës, Bora çon mesazhe të koduara për Donaldin
Artikulli tjetërSot përfaqëson Shqipërinë në kompeticionin botërorë, e dalluat kush është këngëtarja e njohur?