Kryeministri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat sot në “Opinion” ndërsa tha se ishte dashnor i gjuhës shqipe dhe i gruas së tij. Ai tha se për çështjen e inceneratorëve nuk ka se si t’i hyjë gjemb në këmbë.

Rama: Gjemb në këmbë për shkak të devijimit të rrugës nuk më hyn.

Advertisements

Unë nuk devijoj nga rruga. Pushteti është tundim i madh. Është historike që në Shqipëri po fillon të këtë një drejtësi që nuk pyet fare. Nëse ke devijuar bujrum para drejtësisë.

Advertisements

Fevziu: Se ju jeni dashnor i madh i mediave. Ka 600 milionë…

Rama: Unë jam dashnor i madh i gjuhës shqipe dhe i gruas time

Advertisements

Fevziu: Marrin miliona dhe zhduken, i kërkojnë të japin një shpjegim. A keni opinion për zhdukjen e tyre?

Rama: Rëndojnë pozitën e tyre

Artikulli paraprakA ka frikë se do shkojë brenda? Ironizon Rama: Ja pse nuk më fusin dot në burg
Artikulli tjetërSi kurrë më parë! Fevziu kërkon përgjigje, Rama çohet papritur nga tavolina dhe…