Dy tërmete të njëpasnjëshëm me diferencë kohore 8 minuta kanë goditur shtetin fqinj të Greqisë mesditën e sotme.

Tërmetet “binjakë” me madhësi 3.9 dhe 3.6 Rihter u shënuan rreth orës 14:36 dhe 14:44 me orën lokale sot, sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës.

Advertisements

Sipas Institutit Sizmologjik Gjeodinamik , lëkundjet sizmike ndodhën përkatësisht shtatë dhe katër kilometra në perëndim dhe në veriperëndim të Asopisë dhe Beotias.

Nga tërmetet nuk janë raportuar dëme materiale, apo të lënduar.

Advertisements

Advertisements

Artikulli paraprakNuk e kishte treguar kurrë! Olsa Muhameti flet për herë të parë për lidhjen e saj 10-vjeçare
Artikulli tjetërKryeministri Rama jep lajmin: Do legalizojmë kanabisin në Shqipëri për…