Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Kanada.

Ai ka njoftuar se duke nisur nga data 1 gusht 2022 hyn në fuqi marrëveshja për njohjen reciproke të Sigurimeve Shoqërore mes Shqipërisë dhe Kanadasë.

Advertisements

Kjo marrëveshje u jep të drejtë qytetarëve të gëzojnë të gjitha përfitimet e kontributeve të tyre për pensionet.

Advertisements

“Kanadaja përfundoi procedurat e brendshme për hyrjen në fuqi të Marrëveshjes për njohjen reciproke të Sigurimeve Shoqërore me Shqipërinë.

Advertisements

Kjo marrëveshje, e cila hyn në fuqi në 1 gusht 2022, u jep të drejtë qytetarëve të gëzojnë të gjitha përfitimet e kontributeve të tyre për pensionet”, ka njoftuar Rama.

Artikulli paraprakPa grim e fotoshop, s’do arrini dot ta njihni tashmë Anën e PërPuthen (VIDEO)
Artikulli tjetërE rriti me gjitha të mirat, djali se fton babain në dasëm: Ja si e mora vesh që do martohej