“Nuk kam asnjë arsye të takojë një të burgosur”. Kjo ishte përgjigja që kryeministri Edi Rama dha kur u pyet nëse është takuar në burg me ish-ministrin Saimir Tahiri.

Advertisements

Në emisionin “Opinion” Rama u shpreh se kjo nuk është një pyetje serioze, por megjithatë ai la të kuptohet se nuk e ka takuar.

Pyetje: E keni takuar Tahirin në burg?

Advertisements

Rama: Mendoj që këto janë çështje serioze dhe nuk janë pyetje që i bëhen një kryeministri nga studioja, por megjithatë…

Pyetje: Gjest njerëzor mund të ishte

Advertisements

Rama: Nuk kam arsye pse të vizitojë asnjë të burgosur, sepse kjo është një çështje kot.

Artikulli paraprakHabit Armina Mevlani: Burri duhet të sjellë lekët në shtëpi, unë të rris fëmijët
Artikulli tjetërA ka frikë se do shkojë brenda? Ironizon Rama: Ja pse nuk më fusin dot në burg