Që nga dalja e tyre në publik Romeo dhe Donaldi njihen si aktorë humori dhe janë bërë të njohur nga programet e tyre “Treshat” e më vonë “Binjakët Shoë”. Mirëpo që pas përfundimit të Big Brother Vip, vëllezërit binjakë duket se kanë ndërruar profesion, duke u fokusuar në muzikë.

Donaldi publikoi një këngë dhe tashmë të dy shihen shpesh nëpër koncerte bashkë me Elgit Dodën në Shqipëri dhe Kosovë. Këta të fundit janë përballur dhe me të papritura gjatë turit. Bora Zemani mesa duket “do ta përndjekë” gjithmonë nga pas edhe pas daljes së Big Brother Donaldin. Fansat duan ti shohin bashkë. Një vajzë dëgjohet duke bërtitur me sa fuqi ka emrin e moderarores së Përputhen në momentin kur Donaldi këndon më skenë. “Më mbyti malli”, këndon Donaldi. Fansja menjëherë pas tij: “për Borën…”. Videoja po qarkullon me shpejtësi në rrjetet sociale.

Advertisements