Aktori i njohur i humorit, Florian Binaj, ka vendosur që edhe ditën e sotme të marrin pjesë në protestën që u mbajt para kryeministrisë kundër çmimeve të rritura të produkteve bazike dhe naftës

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, aktori Binaj publikon videon e protestës, ku protestuesit kontrolloheshin me dylbi.

Advertisements

Në një postim në rrjetin social Facebook, ai shkruan se arma e qytetarëve është fjala, ndërsa e qeverisë arroganca.

“E kupton sa shumë jemi kur na kontrollojnë me dylbi!!!

Advertisements

Arma më e fortë e jona është fjala dhe e vërteta, arma e qeverisë është arroganca dhe gënjeshtra…se desh harrova, edhe ata që paguhen nga taksat tona të krijojnë profile fallco dhe të mbjellin urrejtje dhe përçarje në mënyrë që këta që na vjedhin, të vazhdojnë ta bëjnë”, shkruan Binaj.

Artikulli paraprakI kërkuan dorëheqjen, Lulzim Basha i vendosur zbulon lëvizjen që po përgatit:
Artikulli tjetërArmën në krah dhe lëpirësen në gojë/ Fotoja e vogëlushes ukrainase po ‘çmend’ rrjetin