Dy kosovarë nga Komuna e Suharekës kanë deklaruar dje se do t’i bashkohen luftës së Ukrainës kundër Rusisë.

Mediat raportojnë se njëri prej tyre, Maliq Behluli, është vëllai i këngëtares së njohur kosovare, Shyhrete Behluli.Që ata kanë lidhje familjare dëshmohet edhe në komentet e njëri-tjetrit në rrjetin social Instagram.

Advertisements

Në një foto ku Maliqi e uron vajzën e tij për ditëlindje, Shyhrete Behluli ka komentuar ndër të tjera “qoftë e lumtur zemra e hallës”.

Advertisements

Ndryshe, në një intervistë për Kanal 10, dy kosovarët kanë pohuar se do t’i bashkohen Ukrainës, për ta luftuar agresorin rus.

Advertisements

Ata janë parë në pikën kufitare të Medykas, ku kanë thënë se do të shkojnë krah ushtrisë së Ukrainës.

Artikulli paraprakTmerr në Tiranë! Konvikti merr fIakë, studentja hidhet nga ballkoni dhe…
Artikulli tjetërMes tensioneve e sanksioneve, SHBA: Ja kur do të përfundojë Iufta në Ukrainë