Në takimin me furnizuesit e karburantit, ku njoftoi masat për mos rritjen e çmimit, kreu i qeverisë Edi Rama kërkoi mirëkuptimin e tyre për masat e ndërmarra, pasi sic u shpreh e gjithë bota ndodhet në gjendje lufte.

Rama: O sot o kurrë! Nuk rrezikon të mbeteni pa bukë, por dikush nga ju ka sot detyrimin që për një, dy ose 3 muaj, se po zgjati është histori tjetër, duhet të ndajë mendjen që do rezistoni dhe nuk do fitoni.

Advertisements

Besoj që kjo është mundësi e artë që të shpëlaheni komplet nga cdo mëkat i jetës dhe të riktheheni kur me ndihmën e Zotit gjërat të normalizohen.

Artikulli paraprakRama me furnizuesit e naftës, tregon masën që ka marrë qeveria: Duhet të bëni sakrificë, nga nesër…
Artikulli tjetër“Ky është një shpenzim marramendës”/ Rama njofton lëvizjen urgjente që do ndodhë nesër