Vladimir Putin vuan nga një çrregullim i trurit i shkaktuar nga çmenduria, sëmundja e Parkinsonit ose ‘tërbimi i iroideve’ si rezultat i trajtimit me steroid për kancerin, kanë pohuar burimet e inteligjencës.

Duke cituar burime pranë Kremlinit, figura të larta në aleancën e inteligjencës “Pesë sytë” – që përfshin Australinë, Kanadanë, Zelandën e Re, Mbretërinë e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara – besojnë se ka një shpjegim fiziologjik për vendimin e presidentit rus për të pushtuar Ukrainën.

Advertisements

Komuniteti i inteligjencës po ndan një numër në rritje të raporteve për ‘sjelljen gjithnjë e më të çrregullt’ të Putinit 69-vjeçar, e kombinuar me një pamje të fryrë në daljet e fundit mediatike- dhe distancën absurde që ai këmbëngul të mbajë nga vizitorët në Kremlin.

Një burim sigurie tha: “Vetëm burimet njerëzore mund t’ju ofrojnë llojin e pamjes së mirë që për psikikën e Putinit”.

Advertisements

Artikulli paraprak“O sot, o kurrë”/ Lajmëruan mbylljen e protestës, qytetarët bëjnë lëvizjen e papritur
Artikulli tjetërTronditet media botërore/ Vritet në Ukrainë gazetari i njohur