“BalkanWeb” zbardh emrat të qytetarëve që u arrestuan gjatë protestës që u mbajt ditën e djeshme në kryeqytet, kundër rritjes së çmimeve. Gazetarja Dorjana Bezat ka siguruar identitetet e plota të 16 protestuesve të arrestuar.

Në pranga ranë konkretisht; Emiljano Çervenaku, Amarildo Zaimi, Vilian Pjetri, Ernest Kapo, Gjovan Pjetri, Saimir Rrahmani, Pellumb Sina, Eldo Nezha, Elvis Leka, Mirton Dedndreaj dhe Artemis Marku.

Advertisements

Po ashtu, pas hekurave përfunduan dhe; Armir Nelaj, Endri Ahmeti, Sheme Hamitaj, Xhonis Lamaj dhe Bislim Lakna, Armir Nelaj, Endri Ahmeti, Sheme Hamitaj, Xhonis Lamaj dhe Bislim Lakna.

Ata akuzohen nga policia për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Prishja e qetësisë publike”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”. Ndërkohë u proceduan penalisht shtetasit:
– E. H., 20 vjeç, E. P., 23 vjeç, A. A., 36 vjeç, M. K., 20 vjeç, dhe E. V., 22 vjeç.

Advertisements

Artikulli paraprakHumbi nënën para pak ditësh, Fjoralba Ponari përlotet në emision dhe jep mesazhin prekës (VIDEO)
Artikulli tjetërTha se Einxhel i vodhi idenë, çudit Rudina Dembacaj: Kam qejf të krruhem!