Pak çaste më parë ka nisur protesta masive e qytetarëve parë Kryeministrisë. Me pankarta në duar ata protestojnë për rritjen e çmimeve të produkteve ushqimore dhe të naftës.

Për këtë protestë policia ka marrë masa të shumta. Mediat kanë fiksuar se në tarracën e Kryeministrisë janë vendosur efektivë për të parë nga lart gjithë çfarë ndodh në tubim.

Advertisements

Artikulli paraprakSi kurrë më parë, protestuesit “çajnë” Tiranën: Me mijëra qytetarë zbarkojnë në shesh
Artikulli tjetër“Delet u bën desh”/ Protesta masive para Kryeministrisë, zbardhen kërkesat e qytetarëve për kreun e qeverisë