Lufta mes dy shteteve sa vjen dhe bëhet me ashpër, numri i viktimave dhe i personave të lënduar ka kapur shifra alarmante.

Me anë të një njoftimi zyrtar shefi i NATO-s Jens Stoltenberg ka paralajmëruar Rusinë që të mos bombardojë karvanet e ndihmave të luftës që shkojnë për në Ukrainë, pasi kjo sipas tij do të ishte një akt i rëndë që mund të sillte pasoja të paparashikueshme të luftës.

Advertisements

Deklarata e Stoltenberg vjen pasi Rusia kërcënoi se do të bombardonte këdo që sillte ndihma ushtarake në Ukrainë. Duket se situata është nxehur shumë mes NATO-s dhe Rusisë, ku tashmë është Perëndimi që kërcënon me “pasoja të pallogaritshme”.

Artikulli paraprakQytetarët kanë rrethuar Kryeministrinë, reagon Edi Rama: S’kam pritur ata që shajnë dhe ulërijnë, as për të…
Artikulli tjetërLajmi FANTASTIK! Pas protestave masive, merret vendimi: Ja sa shkon çmimi i naftës