Pas mbledhjes së Grupit Parlamentar dje që u shoqëruar me përplasje e tone të larta zëri, Lulzim Basha do të bëjë sot lëvizjen e radhës.

Mësohet se Basha ka thirrur sot në orën 17:00 një mbledhje me Kolegjin e Kryetarëve.

Advertisements

Ky zhvillim vjen pas situatës së krijuar brenda Partisë Demokratike për shkak të rezultatit të dobët në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit.

Pikërisht për këtë shkak, një pjesë e konsiderueshme e grupit parlamentar demokrat i kanë kërkuar dorëheqjen kryedemokratit Lulzim Basha.

Advertisements

Lideri i PD është deklaruar i gatshëm të ofrohet për një hap pas dhe për gjetjen e çdo zgjidhje që çon në bashkimi e demokratëve.

Artikulli paraprak“Jam shumë i gjatë për të vjedhur paratë nga xhepat tuaj”, Rama befason me mesazhin që iu dërgon protestuesve
Artikulli tjetërJo vetëm sa do të paguani, kryeministri Rama tregon çfarë do të keni të shënuar tjetër në faturën e energjisë