Vr as ësi grek ka dalë para prokurorit të çështjes për të rrë fyer kr imin që kreu mbi familjen e shqiptarëve.

Ai ka thënë se shkak për këtë akt ka qenë se ata nuk i lëshonin shtëpinë, ndërkohë që kur është pyetur se pse nuk u dëgjuan fare zhurma jashtë shtëpie, ai i ka thënë prokurorit se i kishte kryer vr as jet thuajse me ar më të puthitura në trupat e vik timave.

Advertisements

Ndërkohë, bëhet me dije se ai nuk ka folur fare në lidhje me vr asjen e dy të miturve, por i ka thënë prokurorit: “Për ata s’dua të flas, e di që për ta nuk ka fa lje!”.

Për dy fëmijët ka treguar se ua ka zënë fr ymën me anë të një qese plastmase, ndërkohë djalin e madh, Arlindin, ai e kishte ngarkuar në karrocën e njërit prej mjeteve të tij në momentin kur ka parë që dikush ka hyrë në oborr.

Advertisements

Policia për arre stimin

Këto janë detajet që kanë dalë nga nisja e procedimit penal ndaj autorit të në Andravida të Ilisë, ndërkohë që Policia ka mundur të gjejë edhe ar m ën e , me të cilën është kryer vr as ja e burrë e grua, Armandos dhe të Marias, ndërkohë që greku ka shpjeguar edhe idenë që ka pasur për të larguar trupat e paj etë nga vendii , por si duket ia ka pri shur planet kthimi në shtëpi i djalit të madh të Marias.

Advertisements

Kryepolici rajonal i Greqisë Perëndimore ka dalë pasditen e djeshme në një konference për shtyp, ku ka dhënë pak detaje nga dëshmia e autorit të dhe ka falënderuar edhe Policinë për punën e mirë që ka bërë.

Por në daljen e tij publik Apostolos Martzaklis nuk ka folur për rrez ikshmërinë që ka paraqitur ai person për shumë kohë për banorët e Andravidas, ndërkohë që mbante në banesë ar senal ar m ësh dhe dilte e vr iste qentë e lagjes për hobi me ar më me sil enciator.

Vr as ësi pritet të dalë para gjykatës rajonale për t’u njohur me masën e sigurisë, ndërkohë saktësohet se spitali i Patras ditën e sotme mund të përfundojë auto psinë e vi kti mave dhe më pas familjet mund të bëjnë edhe tërheqjen e trupave nga mo rgue, shkruan panorama.

Artikulli paraprakLAJMI FUNDIT! Sulmohet me raketa balistike Konsullata Amerikane (VIDEO)
Artikulli tjetërParatë e shqiptarëve në emigrancion, Rama jep lajmin që mezi po e prisnim