Pas protestës në sheshin Skënderbej, qytetarët janë zhvendosur në rrugën Myslym Shyri, ku kanë bllokuar qarkullimin e makinave.

Efektivët kanë mbërritur dhe kanë kërkuar largimin e tyre nga rruga.

Advertisements

Situata është shoqëruar me tensione mes tyre.

“O sot, o kurrë, o njerëz bashkohuni”– dëgjohen protestuesit.

Advertisements

“Ju lutem largohuni”, i drejtohen efektivët.

Pas ndërhyrjes së tyre, protestuesit janë larguar nga kryqëzimi dhe qëndruan në trotuar tek Sheshi Rinia, duke zhbllokuar qarkullimin e mjeteve.

Advertisements

Artikulli paraprakJo vetëm sa do të paguani, kryeministri Rama tregon çfarë do të keni të shënuar tjetër në faturën e energjisë
Artikulli tjetër“Putin vuan nga çrregullime në tru…”, inteligjenca britanike bën publike informacionet tronditëse