Sipas Agjencisë irakiane të Lajmeve (INA), konsullata amerikane në Erbil në veri-perëndim të Irakut është goditur nga disa raketa balistike.

Gjithashtu edhe mediat arabe e kanë konfirmuar lajmin se raketat u nisën nga Irani.

Advertisements

Nga raportimet e para thuhet se nuk ka pasur viktima nga ky sulm.

Sipas raportimeve të “Al Hadath”, thuhet se sulmi ndaj amerikanëve në Irak erdhi si një përgjigje ndaj vrasjes së liderëve të Gardës Revolucionare gjatë muajve të fundit në Siri dhe Irak.

Advertisements

Artikulli paraprakU kthye përsëri në lidhje me Beatrixën? Reagon për herë të parë Donaldi
Artikulli tjetër‘Për fëmijët s’dua të flas’, monstra që vrau familjen shqiptare flet para prokurorëve