Kryeministri Edi Rama iu përgjigj sot edhe protestuesve të cilët thërresin njëzëri ‘boll na vodhe’.

Rama tha se ai qesh kur degjon se e akuzojnë se “vjedh qytetarët”.

Advertisements

“Ndaj qesh kur më thonë vjedh vjedh, jo mo fare, e para jam shumë i gjatë e nuk ulem dot për të fut duart në xhepat e të tjerëve .

E dyta e kam mësuar që i vogël se kam pasur një gjyshe shumë fetare që kur shkon në varr nuk punon karta e kreditit

Advertisements

Kështu që dhe pronarët duhet ta kuptojnë që kanë plot dhe për të ndarë”, tha Rama.

Artikulli paraprakVendi në krizë, Edi Rama bën paralajmërimin e fortë: Pas disa kohesh nuk do kemi naftë fare!
Artikulli tjetërPërplasje fizike dhe ‘thyerje’ gotash dje në mbledhjen e Grupit Parlamentar, Lulzim Basha bën lëvizjen e radhës