Në vendin tonë prej 3 ditësh kanë nisur protestat lidhur me rritjen e çmimeve kryesisht atë të naftës i cili dy ditë më parë kapi rekordin prej 290 lekë për litër.

Protestat e qytetarëve kanë detyruar shitësit e naftës të bëjnë një reflektim në çmim, ku sot ka nisur rënia. Çmimi për litër sot është 197 lekë të reja.

Advertisements

Vetë Kryeministri Edi Rama, qytetarët e revoltuar nuk i konsideron popull. Në një postim në Twitter nga Antalia, Turqi ku dhe ndodhet sot, Rama shkruan se protestuesit që kanë mbushur çdo shesh në Shqipëri nuk janë popull, janë hijet e ‘nongratas’ referuar Berishës.

Sipas tij, këto protesta janë një përpjekje e ulët për të manipuluar njerëzit, por ndjekësit nuk e kursyen duke e quajtur edhe psikopat.

Advertisements

Artikulli paraprak“Tërbohet” Mevlani për gjoksin e Adës, ja çfarë bën në takim
Artikulli tjetërPamjet e rënda, shikoni si kryebashkiaku u rrëmbye në mes të ditës (Video)