Aktivisti Genc Sejko, i njohur për memet e tij ironike dhe politike, ka zbuluar se në zyrën e kryeministrit Rama gjendet një llampadar, me kosto online 10 mijë euro.

“Nuk e kuptoni që bota është në krizë, e që duhet të shtrëngojmë të gjithë rripin?!Kryeministri mund të kishte blerë llampadar

Advertisements

20.000 eurosh por zgjodhi që të blinte një të lirë për vetëm 9.999 euro. Ai po e bën të tijën. Po ju?!”, shkruan aktivisti Sejko.

Kryeministri Edi Rama edhe një herë ka folur për protestën kundër rritjes së çmimit, ndërsa pritet që të fillojë për pak protesta në Sheshin Skëndërbej.

Advertisements

Rama tha se është turp që një vend i NATO-s proteston për rritjen e çmimeve që vjen sipas tij si pasojë e luftës dhe që ka prekur të gjithë botën.

Ndër të tjera, kryeministri Rama tha se nuk mund të hiqet taksa e naftës, pasi nëse hiqet taksa atëherë do të rritet energjia elektrike.

Advertisements

Artikulli paraprakE PAPRITUR! Kiçja çon Dr. Skerdin në “Shihemi në Gjyq”, do çmendeni nga ajo që kërkon
Artikulli tjetër‘Do të hidhet në erë…’, SHBA bën parashikimin e frikshëm për Rusinë