Mijëra protestues kanë marshuar paraditen e kësaj të shtune nga Sheshi Skënderbej në drejtim të Kryeministrisë dhe kërkojnë uljen e çmimeve të produkteve ushqimore dhe të karburanteve.

“Delet u bën desh”, tha një prej protestuesve që foli para zyrës së Ramës.

Advertisements

.Banderolat dhe pankartat e mëdha nuk mungojnë. “Boll na vodhe”, shkruhet në banderolën kryesore të protestës.

Artikulli paraprakProtesta masive e qytetarëve, shihni me çfarë e ka mbushur Policia e Shtetit tarracën e Kryeministrisë (FOTO)
Artikulli tjetërAsnjë komunikim pas daljes nga Big Brother Vip, Einxhel i bën kërkesën e papritur Donaldit