Shakhtar në Donetsk ka njoftuar për vdekjen e futbollistit Vladimir Rogovskit, i cili humbi jetën në moshën 68-vjeçare.

Siç dihet Rogovski, ishtë ndër sulmuesit më të mirë ukrainas të gjeneratës së vet.

Advertisements

Ai siç raportohet vdiq gjatë rrethimit rus të Khersonit dhe Kharkovit.

Skuadra ukrainase raportoi në rrjetet sociale për vdekjen e ish-futbollistit të saj dhe shprehu ngushëllimet më të thella për familjen dhe miqtë e Vladimir Rogovsky.

Advertisements

Artikulli paraprakPamjet e rënda, shikoni si kryebashkiaku u rrëmbye në mes të ditës (Video)
Artikulli tjetërÇfarë ka ndodhur? Aktorja Rudina Dembacaj përfundon në spital