Qytetarët kanë nisur grumbullimin e tyre për protestën e paralajmëruar të nisë në orën 11:00 nga Sheshi Skëndërbej.

Me pankarta në duar qytetarët janë grupuar në shesh për të kërkuar të drejtën e tyre dhe për rritjen abuzive të çmimeve të ushqimeve dhe të karburantëve në vendin tonë.

Advertisements

“Boll na vodhët”, është pankarta më e madhe që qytetarët që janë në vijën e parë të protestës mbajnë në dorë.

Ndërkohë kujtojmë se kjo është protesta e madhe e cila më parë u pasua nga tre ditë protesta në Tiranë, Shkodër, Dibër, Korçë, Durrës dhe në qytetet e tjera ku qytetarët protestues bllokonin dhe lëvizjen e automjeteve.

Advertisements

Artikulli paraprak“RRINI LARG!” Flor Binaj thirrje politikanëve: Prej jush jemi në këtë pikë
Artikulli tjetërSi kurrë më parë, protestuesit “çajnë” Tiranën: Me mijëra qytetarë zbarkojnë në shesh