Në Bjellorusi, një kolonë e madhe e pajisjeve ushtarake është parë në tranzit drejt kufirit me Ukrainën.

Advertisements

Kjo u raportua nga agjencia ukrainase UNIAN, duke cituar një video të një dëshmitari në vend. Këtë lajm e ka njoftuar edhe gazetari Blendi Fevziu live në Opinion.

Advertisements

“Kolona armike nga Bjellorusia po i afrohet kufirit ukrainas”, nënvizojnë mediat ukrainase, duke saktësuar se “në video shfaqen kamionë ushtarakë dhe mjete të tjera të blinduara.

Advertisements

Përpara kolonës ka një automjet të shënuar me shkronjën “V”, që mund të tregojë – vazhdon ai – lidhjen e tij me Forcat e Armatosura Ruse.

Artikulli paraprakMinistrja e Financave jep lajmin fantastik: Nga nesër Nga nesër, çmimi i naftës do të jetë më i lirë se 217 lekë
Artikulli tjetër‘Gënjen kush thotë ndryshe’, Artan Hoxha zbulon se kush fshihet pas protestave